Údolí stínů

Údolí stínů online náhled

Hodnocení: 3.5 out of 5 stars (3.5 / 5)

Název: We Were Soldiers Hrají
Země: Germany Lt. Col. Hal Moore Mel Gibson
Režie: Amanda Mackey Maj. Bruce ‘Snake’ Crandall Greg Kinnear
Délka: 138min Julie Moore Madeleine Stowe
Rok: 2002 Sgt. Maj. Basil Plumley Sam Elliott
Hodnocení: 3.45 2nd Lt. Jack Geoghegan Chris Klein

br>

We Were Soldiers (2002) – HD Trailer [1080p]


Zdroj: YouTube Rozlišení: 1080


V neděli 14. Listopadu 1965 se ve vietnamském dolina Ia Drang poprvé střetli Američané s nepřáteli z komunistického severního Vietnamu. Tři sta devadesát pět amerických vojáků mělo proti sobě desetinásobný počet nepřátel, kteří kromě toho byli v svém území. Následné třídenní konfliktu vstoupily před dějiny jako geneze vietnamské války…

Film scenáristy a režiséra Randalla Wallace zachycuje nejen pekelnou bitvu, která se v “údolí stínů” rozpoutala, ale také pocity lidí, kteří se ji účastnili. Nebyli to jen američtí a vietnamští vojáci – dramatické události totiž prožívali v dálku i jejich nejbližší, zejména manželky. Nicméně hlavním hrdinou je plukovník Hal Moore (Mel Gibson), otevřeně věřící katolík a otec pěti dětí, ale hlavně bezvadný žoldák a stratég, jenž se neobává ani těch nejnebezpečnějších situací.

Film vznikl mimo vzpomínkové knihy generálporučíka v penzi Harolda G. Moorea a válečného zpravodaje Josepha L. Gallowaye, jenž se skutečné tahanice zúčastnil jako pozorovatel. Oba autoři se v snímku podíleli jako odborní poradci.

Údolí stínů download