Star Trek VIII: První kontakt

Star Trek VIII: První kontakt online náhled

Hodnocení: 3.6 out of 5 stars (3.6 / 5)

Název: Star Trek: First Contact Hrají
Země: United States of America Captain Jean-Luc Picard Patrick Stewart
Režie: Doug Jackson Commander William T. Riker Jonathan Frakes
Délka: 111min Lt. Commander Data Brent Spiner
Rok: 1996 Commander Geordi La Forge LeVar Burton
Hodnocení: 3.6 Lieutenant Commander Worf Michael Dorn

br>

Star Trek VIII: First Contact – Trailer


Zdroj: YouTube Rozlišení: 720


Bitva o záchranu budoucnosti začala. Americký film v motivy slavného seriálu.
V série osmý film (a druhý s posádkou Nové generace), nazvaný Star Trek: První styk (1996), patří bezesporu v sérii k těm nejlepším.
V něm posádka hvězdné lodi Enterprise, vedená kapitánem Picardem (Patrick Stewart), podnikne bojovou misi před minulosti, přesněji řečeno před 21. Století, aby zachránila budoucnost naší planety. Expanzivní civilizace Borg se totiž pokouší předejít prvnímu kontaktu, ke kterému došlo 4. Dubna 2063, aby mohla kolonizovat Zemi, nechráněnou spoluprací s dalšími vesmírnými druhy. Blízko neohrožené posádky Enterprise hrají důležitou roli v příběhu excentrický vynálezce nadsvětelného pohonu Zefram Cochrane (James Cromwell) a jeho černošská spolupracovnice Lily (Alfre Woodardová).
Režie se poprvé ujal představitel prvního důstojníka Rikera Jonathan Frakes, jenž měl již určité zkušenosti s režií několika seriálových epizod.
Přesvědčivě vypadající vizuální efekty vznikly ve známé Lucasově trikové továrně Industrial Light and Magic.
Postavu borgské královny vytvořila jihoafrická herečka Alice Krigeová, která si ji zas zopakovala v závěrečné dvojepizodě seriálu Star Trek: Voyager, nazvané Dohra (2001), a v krátkém plastickém snímku Star Trek: Borg Encounter (2003), určeném k projekce v zábavních parcích.

Star Trek VIII: První kontakt download