Jumper

Jumper online náhled

Hodnocení: 3 out of 5 stars (3 / 5)

Název: Jumper Hrají
Země: Canada David Rice Hayden Christensen
Režie: Arnon Milchan Griffin Jamie Bell
Délka: 88min Roland Samuel L. Jackson
Rok: 2008 Millie Harris Rachel Bilson
Hodnocení: 3 William Rice Michael Rooker

br>

Jumper Trailer


Zdroj: YouTube Rozlišení: 1080


Čtrnáctiletý David (Hayden Christensen) žije se svým otcem v předměstí a hodně zářná budoucnost se mu mimo očima nerýsuje. Ve škole se s ním hodně lidí nebaví, otec je v něj přísný, a tak hledá chápání aspoň blízko své spolužačky Millie (Rachel Bilson). Jenomže bezvadný čtrnáctiletý hoch má holky ignorovat, a ne se s nimi bavit, což mu spolužáci dávají jasně najevo. V jedné nevinné šarvátce, kdy si ho spolužáci dobírají, se David propadne ledovým příkrovem před divokého proudu řeky. Ale místo toho, aby skončil mokrý a promrzlý v kost, je úplně holý a ještě další kromě toho v knihovně mezi regály. Davidovi zjišťuje, že díky nějaké specifický genetické chybě či říkejme raději odchylce, se může teleportovat kdekoli v plném světě. Stačí pomyslet v nějaké místo, dost si ho představit a…

A David toho umí náležitě využít. Autentický trasy vedou před bankovních trezorů, kde si „vypůjčí několik dolarů“ v drahý bydlení, trasy v Londýně, Tokiu či Římu, v jednoduše fajn život. Kdežto si David nerušeně užívá jinak nabyté svobody a luxusu, je mu v patách agent Cox (Samuel L. Jackson), jehož jediným cílem je Davida a ostatní tak zvané Jumpery, kteří beze stopy mizí z míst svých činů, prozkoumat a zabít. V letech se pronásledovaný David vrací v předměstí, před domu svého otce a před jedinou opravdovou přítelkyní, kterou kdy měl, před krásnou a dnes již dospělou Millie. Tím ale své důvěrné zatáhne před nebezpečné hry o život. Naštěstí je tu další z Jumperů Griffin (Jamie Bell), jenž Davida zasvětí před konfliktu s Coxem a jeho přisluhovači a poskytne mu úkryt. Agent Cox je nicméně stále nablízku a David kromě toho zjišťuje, že jeho svůj matka je jedním z jeho kompliců. Mimo Griffinem a Davidem stojí autentický velká srážka o život.

Film Jumper natočil Doug Liman, režisér filmů Agent bez minulosti a Mr. A Mrs. Smith. Jeho ohromující a dynamická režijní práce film žene pořád kupředu. Pohromadě s postavami tak navštívíme nejrůznější místa naší planety a budeme svědky teleportování i takových věcí, jako jsou londýnské městské autobusy. V podstatě elementární a komorní historka je prošpikován akčními scénami a vizuálními efekty mimořádné kvality. V hlavních rolích se představují dva hodně nadějní mladí herci. Hayden Christensen je českým divákům pověstný hlavně z nové série Hvězdných válek, Jamie Bell pak z filmů Billy Elliot, Můj mazlíček ráže 6,55, King Kong a Vlajky našich otců. Samuel L. Jackson (Pulp Fiction, Kill Bill, S.W.A.T.) je pak je fakticky démonickým protivníkem.

Jumper download