G. I. Joe

G. I. Joe online náhled

Hodnocení: 2.8 out of 5 stars (2.8 / 5)

Název: G.I. Joe: Retaliation Hrají
Země: United States of America Marvin Hinton / Roadblock Dwayne Johnson
Režie: Ronna Kress Dashiell Faireborn / Flint D.J. Cotrona
Délka: 110min Jaye Burnett / Lady Jaye Adrianne Palicki
Rok: 2013 Joe Colton Bruce Willis
Hodnocení: 2.75 Snake Eyes Ray Park

br>

Official Trailer


Zdroj: YouTube Rozlišení: 1080


I když látka tohoto výpravného akčního filmu čerpá z bytostně americké hry, čeští posluchači se v jeho sledování budou mít milost jako doma. Jedna z klíčových scén, opulentní automobilová honička, se totiž odehrává v kulisách pražského Starého města. Ostatně režisér Stephen Sommers (tvůrce prvních dvou dílů Mumie) či dříve než velkoryse své filmy fotografovat neumí.
Za „světového policajta“ jsou jinak považovány Spojené státy, ale ve skutečnosti je jím organizace zvaná G. I. Joe, která používá nejvyspělejší technologie a nejprověřenější lidi k tomu, aby bojovala se zlem v plném světě. V hledáčku jejího zájmu se momentálně nachází zbrojařská akce Destro, která to nepokrytě hraje v větší měrou stran, a v autentický řadě záhadná organizace zvaná Kobra, jejíž činnosti kormidlují zem ke stále většímu chaosu. Případ je o to vážnější, že členové Kobry nejsou o nula hůř vybaveni dříve než příslušníci G.I. Joe.
Stejně jako blízko úprava, asimilace minulý herní série společnosti Hasbro, akčních postaviček Transformers, spočívala největší výzva pro filmaře ve vybalancování příběhu, jenž by uspokojil až fanoušky, kteří s těmito figurkami vyrostli, tak diváky, co je neznají. „Mohli jsme jen okopírovat charaktery, které se postupně z akčních postaviček proměnily v hrdiny kreslených komiksů a animovaných seriálů, ale tím bychom ztratili nyní ony ,nepoznamenané’ diváky,“ říká režisér, jenž se odvážně rozhodl plavit se přechodný trasou v hranice klasické komiksové úprava, asimilace a bondovsky laděného dobrodružství. V odstupňovanost od jiných „hrdinských“ akčních filmů nestojí v straně dobra izolovaný individuum ale skupinka rovnoprávných specialistů s různými schopnostmi a vzájemnými vazbami. Před jejich světa vstupujeme pomocí Dukea (Channing Tatum), jenž je vedoucí osobou týmu, v němž se kolem jiné vyskytuje i krásná, nicméně citově nezralá špiónka, klidný vyznavač asijských bojových kumšt či česká model Karolina Kurková v jedné z menších rolí. Až na ní uvidíme ve filmu i Dennise Quaida, Siennu Millerovou či Christophera Ecclestona.

G. I. Joe download